Srebro dla Akademików

Za nami kolejne Akademickie Mistrzostwa Polski. W dniach 14-16 czerwca wspierana przez PKM Zachód reprezentacja unihokeja Uniwersytetu Zielonogórskiego rozgrywała zawody w Warszawie. Na samym początku zawodów, czyli 14 czerwca, nasza drużyna rywalizowała o wyjście z grupy.
W grupie D znalazły się: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Gdańska. Z grupy tej udało się wyjść z 2 miejsca. Drugiego dnia spotkaliśmy się w grupie X z AWF Poznań oraz WAT. W grupie tej ponownie udało się zająć 2 miejsce, a to oznaczało walkę o miejsca 5-8. Jeszcze tego samego dnia odbyło się spotkanie z Uniwersytetem Warszawskim. Zwycięzca walczyłby o 5 miejsce, a przegrany o 7. Niestety trzeba było uznać wyższość przeciwników.
Ostatniego dnia, czyli 16 czerwca rozegrany został mecz o 7 miejsce z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W generalnej klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju na 22 drużyny biorące udział, nasza Reprezentacja w klasyfikacji Uniwersytetów zajęła 2 miejsce, co oznacza srebrny medal!
Gratulacje dla naszej drużyny w składzie: Tobiasz Bartyzel, Agata Gorockiewicz, Monika Krieger, Marcin Kucia, Tomasz Liberek, Rafał Werstler, Filip Wierzejewski!