Sposób na małą łazienkę

Sposób na małą łazienkę
Remont małej łazienki jest nie lada problemem, jednak stosując się do naszych rad, Twoja łazienka powinna stać się funkcjonalna i przynajmniej optycznie większa. A zatem co zrobić, żeby zaaranżować z pomysłem łazienkę?

Dobierz kolor i płytki
Jeśli dysponujesz małą powierzchnią, zastanów się nad doborem odpowiedniej kolorystyki płytek. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się barwy jasne, stonowane, najlepiej chłodne, czyli niebieski, biel, ecru, jasne odcienie szarości, fiolet wpadający w róż, czy zieleń.

Warto zastanowić się nad różnego rodzaju dekorami, które nadadzą pomieszczeniu głębi. Na rynku dostępnych jest wiele elementów dekoracyjnych w efekcie 3D, które powiększą optycznie Twoją łazienkę.

Wszelką glazurę, czy dekory można układać zarówno poziomo, jak i pionowo. Najlepiej przez rozpoczęciem kładzenia płytek zrobić sobie dokładną symulację. W Internecie można znaleźć wiele programów, które pomagają w projektowaniu łazienki.
Pamiętaj, im mniejsze płytki, tym lepiej. Nie powinny one mieć także wyraźnej faktury, gdyż może to powodować efekt zmniejszenia wnętrza.

Wanna czy prysznic?
To bardzo ważne pytanie. Prysznic z pewnością pozwoli zaoszczędzić wiele miejsca w łazience, ale co jeśli lubisz wylegiwać się w wannie? Na rynku jest dostępnych wiele wariantów wanien asymetrycznych w różnych wymiarach, więc jeśli nie chcesz rezygnować z wanny, poszukaj tej odpowiedniej w innym kształcie niż tradycyjny. Możesz także połączyć wannę z prysznicem i wybrać kabino-wannę.

Ogrzewanie
Ogrzewanie łazienki to bardzo poważna sprawa, zwłaszcza jeśli znajduje się w niej okno, a łazienka przy ścianie szczytowej. Powoduje to, że w takiej łazience temperatura musi być o wiele wyższa. W małej łazience świetnie sprawdzą się grzejniki drabinkowe, na których można powiesić mokry ręcznik. Ważne jest, żeby taki grzejnik miał dosyć dużą moc. Można się także zastanowić nad ogrzewaniem podłogowym, które jest bardzo wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem.

Wentylacja
W dużej, czy małej łazience nie może zabraknąć odpowiedniej wentylacji, która odpowiedzialna jest za powstawanie wilgoci w mieszkaniu. Oprócz zwykłych kratek wentylacyjnych warto zainwestować w wydajny wentylator łazienkowy, który zapewni odpowiednią rotację powietrza i pomoże zniwelować brzydki zapach. Cena takiego wentylatora jest bardzo przystępna, a montaż prosty.

Oświetlenie i dodatki
Dobre oświetlenie odgrywa dużą rolę w małej łazience. Wystarczy dobrze rozplanować rozmieszczenie lampy, która powinna dawać raczej chłodne światło. Można także zastosować różnego rodzaju podświetlenia ledowe wanny, czy umywalki, które spełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i zdecydowanie powiększą przestrzeń.

Koniecznie trzeba się także zastanowić nad dodatkami, które nadadzą Twojej łazience nowoczesny design i ją oczywiście powiększą. Lustro powinno mieć dużą powierzchnię i nie mieć ramy, a drobiazgi w postaci kosmetyków najlepiej jest schować w szafkach.