Ubezpieczenie mieszkania

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Ochrona majątku
Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Wybuchł pożar? A może Cię okradli? Jeśli nie ubezpieczyłeś mieszkania na tego typu okoliczności, na pewno będziesz stratny. A co jeśli Twoje mieszkanie jest ubezpieczone?
Jeżeli ubezpieczyłeś mieszkanie w jakimś towarzystwie ubezpieczeniowym, możesz spać spokojnie. Ubezpieczenie stanowi optymalną ochronę dla Ciebie oraz Twojego majątku.

Mądry Polak po szkodzie
Jak bardzo ważna jest ochrona własnego mieszkania dowiadujemy się wówczas, kiedy powstanie jakaś szkoda – pożar, zalanie mieszkania. Rzadko kto może pokryć naprawę szkód z własnych oszczędności.
A co jeżeli to Ty jesteś sprawcą szkody? Jeżeli w porę wykupiłeś ubezpieczenie, nie martw się, nie będziesz musiał płacić z własnej kieszeni za naprawę. Jeśli zalałeś sąsiadowi mieszkanie, ubezpieczenie pokryje koszty strat.

Koniecznie zgłoś szkodę ubezpieczycielowi
Należy także pamiętać, żeby niezwłocznie zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Wówczas wyceni on powstałą szkodę i otrzymamy rekompensatę. Jeśli tego nie zrobimy i spróbujemy naprawić szkodę na własną rękę, a dopiero później wezwiemy rzeczoznawcę – nasze odszkodowanie może przepaść.

Bogata oferta ubezpieczeń
Na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych, których oferta ubezpieczeń jest bardzo szeroka. Warto skontaktować się z jakimś agentem ubezpieczeniowym, który przygotuje dla Państwa korzystną ofertę. Przy podpisywaniu umowy trzeba zwrócić uwagę na wysokość ubezpieczenia, co ono obejmuje i ile trwa. To są najważniejsze elementy każdej polisy ubezpieczeniowej.
Trzeba również pamiętać, iż budynek należący do spółdzielni mieszkaniowej także posiada ubezpieczenie. Warto chronić inwestycję Państwa życia przed katastrofami

Zalety ubezpieczenia mieszkania

  • W przypadku zdarzeń losowych ubezpieczyciel pokrywa koszty np. remontu nieruchomości
  • Czujesz się bezpiecznie
  • Ubezpieczenie jest dopasowane do Twoich potrzeb
  • Możesz ubezpieczyć także wnętrze mieszkania
  • Nie musisz się martwić o ewentualne szkody