Opis inwestycji

PKM Zachód Sp. z o.o. w Zielonej Górze realizuje inwestycję osiedla domów wielorodzinnych (realizacja Jednostki A) obejmującej łącznie 9 budynków wielorodzinnych w dwóch standardach: podstawowym (typ I – 5 budynków) i pośrednim (typ II – 4 budynki) z miejscami postojowymi.

I  ETAP

PKM Zachód Sp. z o.o. zrealizowała w pierwszej kolejności budowę dwóch budynków wielorodzinnych (typu I – nr 2 i 3). Są to bardzo kameralne jednoklatkowe, 3-piętrowe budynki, każdy z windą. Spółka przy realizacji etapu wykonała ciągi pieszo-jezdne, chodniki, zieleń oraz zewnętrzne miejsca postojowe.

Liczba mieszkań w 6 budynkach jednostki A to 116. Powierzchnie lokali mieszkalnych w wybudowanych budynkach przy ulicy Augustowskiej: od ok. 30 do ok. 70 m2.

II  ETAP

W drugim etapie, którego budowa ruszyła w II kwartale 2017 roku, powstaną kolejne budynki przy ulicy Augustowskiej 13 oraz 15 – budynki 3-piętrowe, z windą, na każdej kondygnacji 12 mieszkań (razem 36 mieszkań).

 

Wygodne i przestronne nowoczesne budownictwo

Lokale mieszkalne zostały tak zaprojektowane, by można je było swobodnie łączyć w obrębie jednej kondygnacji, a także zmieniać układ wewnętrz danego lokalu, bez ingerowania w układ konstrukcyjny budynku. Będzie to umożliwiało swobodę w aranżacji wybranego mieszkania. Zapraszamy do naszej siedziby i zapoznania się z naszą ofertą osobiście lub na stronie www.

Powstające osiedle oferuje Państwu szereg atutów, które trudno będzie znaleźć gdzie indziej. Kameralna atmosfera jednoklatkowych budynków położonych w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, jednocześnie z bardzo dobrym dostępem komunikacyjnym do centrum miasta i bogatym zapleczem handlowym w okolicy stanowi cenny atut naszej propozycji.

Zastosowane rozwiązania techniczne – windy komunikujące wszystkie kondygnacje mieszkalne i piwnicę, wysoka dbałość o izolacyjność akustyczną ścian międzymieszkaniowych i stropów, wysoka jakość wykończenia, jak również niestandardowe rozwiązania estetyczne dające poczucie intymności i spokoju zdecydowanie ułatwią aklimatyzację w nowym miejscu zamieszkania.

Kompozycja osiedla tworząca klimatyczne wewnętrzne dziedzińce z dużą ilością zieleni, a jednocześnie wystarczająca ilość miejsc parkingowych dla wszystkich lokatorów zapewni wysoki standard i wygodę użytkowania. Zapewnione zostaną również odpowiednie miejsca bezpiecznej zabawy dla Państwa pociech oraz miejsca wytchnienia i relaksu dla osób starszych.

Bardzo interesującą propozycję będą na pewno mieszkania trzeciego piętra z antresolami na poddaszach pozwalające na uzyskanie w budynku wielorodzinnym standardu domku jednorodzinnego. Wszystkie mieszkania w budynkach pozwalają na znaczną swobodę aranżacyjną i funkcjonalną mieszkań, ze względu na brak ścian nośnych w mieszkaniach.

Jednym z istotnych – choć może nezauważalnych – atutów jest sposób rozwiązania wentylacji, która zapewni odpowiedni komfort użytkowania przy praktycznie całkowitym wyeliminowaniu nierzadkiego problemu wilgoci w mieszkaniach.

Wszystkie te elementy, jak i szereg innych rozwiązań powodują, że powstające osiedle Mazurskie będzie stanowić propozycję atrakcyjną i konkurencyjną na rynku zielonogórskim.

Standard prac wykończeniowych budynku i terenie wokół niego:

1.Elewacje – ściany – tynk strukturalny malowany, na ociepleniu ze styropianu
2.Fasady i drzwi – zespół drzwiowy z aluminium; fasada z PCV.
3.Balkony i tarasy

3.1. Posadzki – wykończone okładziną gresową
3.2. Balustrady – z kształtowników stalowych, malowane

4.Dach – wielospadowy, o konstrukcji drewnianej kryty blachodachówką
5.Kominy – z cegły pełnej, od góry zakończone daszkiem
6.Klatki schodowe

6.1. Hol wejściowy i posadzki na piętrze wykończone okładziną gresową
6.2. Schody i podesty – żelbetowe, spoczniki i podesty wykończone okładziną gresową; schody wykończone okładziną gresową
6.3. Ściany – tynk gipsowy maszynowy III kat., zagruntowany, dwukrotnie malowane
6.4. Balustrady – metalowe
6.5. Sufity i spód biegów schodowych – tynk gipsowy, maszynowy kat. III, dwukrotnie malowany

7.Ściany piwnic – bloczki betonowe
8.Ściany konstrukcyjne, osłonowe i międzymieszkaniowe – bloczki silikatowe murowane na ciełkowarstwową zaprawą klejową
9.Stropy – żelbetowe typu filigran
10.Stolarka okienna: PCV
11.Drzwi wejściowe do mieszkań – płytowe pełne, klasy C, o podwyższonej izolacyjności akustycznej w=32dB
12.Zieleń: trawniki, krzewy, drzewa
13.Chodniki, ciągi pieszo-jezdne, miejsca postojowe – płyty aąurowe; opaska wokół budynku – z kostki brukowej betonowej;
14.Miejsca składowania odpadków – altany śmietnikowe
15.Instalacje elektryczne – dla każdego budynku oddzielne złącze kablowe

15.1. Instalacja oświetlenia piwnic i klatek schodowych: przewody rozprowadzone zakończone osprzętem
15.2. Rozdzielnica główna: zlokalizowana w piwnicy; główny wyłącznik zlokalizowany przy wejściu głównym.
15.3.Instalacje słaboprądowe: szafki rewizyjne na klatce schodowej w szachcie instalacyjnym

16.Sieć i przyłącza wodociągowe: budynek zasilany w wodę z wodociągu miejskiego
17.Sieć i przyłącza kanalizacji sanitarnej: odbiornik ścieków sanitarnych – istniejąca sieć kanalizacji sanitarnej, zlokalizowana w ulicach Mrągowskiej, Augustowskiej i Olsztyńskiej
18.Sieć i przyłącza kanalizacji deszczowej: odbiorniki wód opadowych – kolektory deszczowe, zlokalizowane w ulicach Mrągowskiej, Augustowskiej i Olsztyńskiej
19.Odwodnienie dachu budynku za pomocą systemu rynnowego
20.Pomieszczenie węzła cieplnego oraz instalacja CO – węzeł cieplny w piwnicy budynku; instalacja CO rozprowadzona w całym budynku
21.Winda – przystosowana dla osób niepełnosprawnych, z dostępem do kondygnacji: piwnicy, parteru, 1, 2 i 3 pi?tra

Standard wykończenia mieszkania:

1. Ściany i sufity: bloczki silikatowe, beton komórkowy, płyty gipsowe Promonta; tynk gipsowy maszynowy ścian III kat., zagruntowany, tynk na sufitach – sufity szpachlowane wraz z dwukrotnym malowaniem na gotowo
2.Posadzki: podłoża cementowe pod posadzki, przygotowane do ułożenia okładzin podłogowych
3.Parapety wewnętrzne – PCV
4.Okna i drzwi balkonowe: PCV
5.Instalacje

5.1. Instalacja wody zimnej i ciepłej: rozprowadzona do pomieszczeń (bez białego montażu)
5.2. Kanalizacja sanitarna: rozprowadzona do pomieszczeń (bez białego montażu)
5.3. Instalacja centralnego ogrzewania: wewnętrzna instalacja centralnego ogrzewania zasilana z węzła z grzejnikami płytowymi; dla każdego lokalu licznik ciepła zamontowany na klatce schodowej
5.4. Instalacje elektryczne w mieszkaniach: przewody rozprowadzone podtynkowo zakończone osprzętem

6.Instalacja telefoniczna, Internetu i telewizji przewodowej: rozprowadzona podtynkowo zakończona osprzętem
7.Instalacja domofonów: wykonana w systemie cyfrowym doprowadzona do każdego mieszkania