Mieszkanie z antresolą

Co to jest antresola?

Antresola to nic innego jak pewna dodatkowa kondygnacja w mieszkaniu, najczęściej niezamknięta a otwarta na resztę mieszkania. Jest to rozwiązanie, które funkcjonalnie powiększa mieszkanie nie zwiększając przy tym jego zasadniczej powierzchni.  Antresole można umieścić wyłącznie w mieszkaniach, które mają więcej niż 3 i pół metra wysokości. Mieszkania z antresolą są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nowoczesne i przestronne lokale.

Antresolę można zaaranżować w dowolny sposób – można stworzyć tam biblioteczkę, sypialnię, garderobę i wiele innych ciekawych pomieszczeń – wszystko zależy od twojej kreatywności i potrzeb.

Jakie są plusy posiadania antresoli?

Posiadanie antresoli daje możliwość zaoszczędzenia sporej ilości przestrzeni – jeśli brakuje ci dodatkowego niewielkiego pomieszczenia, antresola może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jeśli Twoje mieszkanie jest niewielkie, zaaranżuj na antresoli sypialnię, a dół mieszkania będzie pięknym i przestronnym salonem.

Odpowiednio zagospodarowana antresola pozwoli oddzielić część prywatną od części przeznaczonej również dla gości, co sprawi, że wszyscy będą czuć się komfortowo w jednym mieszkaniu. Antresola nadaje mieszkaniu również wyjątkowego klimatu – po pierwsze dzięki takiej zabudowie mieszkanie jest funkcjonalniejsze a zatem wygodniejsze dla człowieka, a dodatkowo nadaje mieszkaniu nowoczesnego miejskiego klimatu.

Schody czy drabinka?

Jak łatwo się domyślić, do antresoli konieczne będzie dopasowanie schodów lub drabinek (są obecnie bardzo modne). Nasze mieszkania z antresolą posiadają prowizoryczne schody drewniane, które można dostosować do własnych potrzeb lub zdemontować i urządzić wejście na antresolę według własnego pomysłu.

Dlaczego warto?

Jeśli szukasz mieszkania z nietuzinkowym rozwiązaniem to nasze mieszkania z antresolą będą dla Ciebie doskonałe! Możesz urządzić je jak chcesz, a dodatkową powierzchnię przeznaczyć na pomieszczenia na które innym brakuje miejsca. Mieszkaj po swojemu – nowocześnie lub klasycznie w mieszkaniach na Osiedlu Mazurskim.