Inwestuj w nieruchomości i zarabiaj

INWESTUJ w nieruchomości!!!

Chcesz zarabiać, ale boisz się inwestowa? w lokaty bankowe? Zainwestuj w nieruchomości , które nie uciekną, na zawsze będą Twoje i nie przyniosą strat – możesz jedynie zyskać!
Kupno mieszkania na wynajem to jedna z najprostszych i najczęściej spotykanych form inwestycji w nieruchomości.

Dla kogo?

Taka forma inwestycji jest znakomita dla osób, które mają większą ilość gotówki lub mogą sobie pozwolić na kolejny kredyt hipoteczny. To przede wszystkim idealna okazja na łatwy zarobek – jeżli masz już mieszkanie w którym mieszkasz, pracujesz, ale przydałyby Ci się środki na przyszłość – kupno samodzielnie zarabiającego na siebie mieszkania, to doskonała perspektywa.

Ile to kosztuje?

Inwestycja w nieruchomość będzie kosztowała tyle co wykupienie mieszkania, ewentualne doposażenie go i znalezienie pierwszych lokatorów. To spora kwota, jednak w zamian otrzymujesz własnościowe mieszkanie, które możesz w przyszłości wykorzystywać do dowolnych celów. Możesz wynajmować je komuś lub wprowadzić się do niego z rodziną. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat, taką inwestycję możesz na przykład przekazać dzieciom lub rodzicom.

Gdzie szuka? lokatorów?

Lokatorów można znaleźć samodzielnie (za pomocą serwisów ogłoszeniowych, prasy, ogłoszeń na tablicach ogłoszeniowych) lub z pomocą biura nieruchomości, które przygotuje atrakcyjną ofertę i znajdzie odpowiedniego lokatora.

Dlaczego to się opłaca?

Ponieważ ryzyko inwestycyjne jest tutaj minimalne, a w zasadzie żadne. Mieszkanie kupujemy dla siebie, a jako właściciele mieszkania w każdej chwili możemy wypowiedzieć umowę najmu wynajmującym i wprowadzić się do niego lub (jeżeli nie ma ograniczeń kredytowych) sprzedać mieszkanie.

Kupno mieszkania to oczywiście inwestycja długoterminowa, która zwróci się po jakimś czasie. Zakładając, że mieszkanie kupujemy za ok. 200 000 zł, a wynajmujemy po średniej cenie w Zielonej Górze, ok. 1200-1400 zł miesięcznie, zakup mieszkania zwraca się w ciągu 14-15 lat! Kolejne opłaty od lokatorów (a zakładamy, że ceny wynajmu będą pięły się do góry) będą czystym zyskiem.

Ryzyko

Jedynym ryzykiem jest nieodpowiedni lokator. Należy liczyć się z tym, że lokator może zniszczyć umeblowanie i wyposażenie mieszkania, jednak odpowiednio wybrana osoba, rodzina, z pewnością dobrze zadbają o naszą nieruchomość.