Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera? Jaka jest przewaga mieszkania z rynku pierwotnego, nad mieszkaniem z rynku wtórnego?

Często przed kupnem mieszkania, potencjalni nabywcy zastanawiają się nad tym czy lepsze będzie mieszkanie z pierwotnego rynku, kupione od dewelopera zazwyczaj w stanie surowym, czy może mieszkanie z rynku wtórnego, w pewnym sensie urządzone i gotowe do zamieszkania.

Przedstawiamy kilka argumentów, które naszym zdaniem przekonają Państwa do tego, że warto kupić mieszkanie z rynku deweloperskiego!

Zdecydowanie lepsze warunki kredytowania (możliwość skorzystania z programu rządowych dopłat Mieszkanie Dla Młodych)

Wprowadzony z 1wszym stycznia 2014 nowy program finansowania zakupu mieszkań Mieszkanie dla Młodych zastrzega, że mieszkania biorące udział w programie muszą pochodzić z rynku pierwotnego. Innymi słowy, jeśli chcą Państwo skorzystać z dopłat rządowych, mieszkanie musi być deweloperskie.

Mniej formalności – kupując mieszkanie od dewelopera jesteś pierwszym właścicielem nieruchomości

Kupując mieszkanie od dewelopera nie musisz kupować go od osoby prywatnej, a tym samym nie musisz angażować do tego agencji nieruchomości ani żadnego pośrednika. Jest też mniej dokumentów do ewentualnego sprawdzenia. Wszystko załatwisz na miejscu, u dewelopera.

Niskie opłaty czynszowe – płacisz zdecydowanie mniej niż lokatorzy mieszkań spółdzielczych z rynku wtórnego

Wysoka wartość startowa nieruchomości

Twoje mieszkanie na starcie jest warte więcej niż mieszkanie z rynku wtórnego; jeśli zdecydujesz się je sprzedać, dostaniesz więcej niż sprzedający mieszkanie z rynku wtórnego, ponieważ cena twojego mieszkania nie spadnie tak szybko.

– niższa cena za wyższą wartość – płacisz mniej, a dostajesz więcej niż kupujący z rynku wtórnego
– większa możliwość negocjacji ceny

Możliwość kupienia mieszkania wykończonego pod klucz lub w stanie surowym

To ty zdecydujesz o wyglądzie Twojego mieszkania od samego początku! Wybierając mieszkanie w stanie deweloperskim nie tylko masz pełne pole do popisu aranżacyjno – dekoratorskiego – oszczędzasz mnóstwo czasu i pieniędzy na usuwaniu elementów poprzedniej wersji mieszkania (nie musisz zdzierać tapet ani skuwać płytek które nie trafiają w Twój gust, montujesz wszystko jak i gdzie chcesz, wedle własnego upodobania!)

Możliwość zmiany układu mieszkania

Masz dodatkowo sporo możliwości aranżacyjnych – nasi architekci tak przemyśleli sprawę byś mógł nie tylko swobodnie zmieniać 2 pokoje w 1 i odwrotnie – możesz też kupując dwa mieszkania zrobić z nich mieszkanie piętrowe w dowolnej konfiguracji.